نتایج جستجو برای عبارت :

طرز تهیه فالوده شیرازی

طرز تهیه فالوده شیرازی
فالوده یکی از دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود که طرفداران بسیار دارد. این دسر خوشمزه به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود. معروف ترین نوع فالوده متعلق به شهر شیراز است که با نام فالوده شیرازی شناخته می شود.
مواد لازم برای فالوده شیرازی
آب 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 1/4 لیوان
رشته فالوده 100 گرم

ادامه مطلب
فالوده یکی از دسرهای قدیمی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که اصالت آنرا متعلق به شهرهایی مثل شیراز و کرمان می دانند. فالوده به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود و با انواع چاشنی ها مثل آب لیمو ترش ، شربت آلبالو و … سرو می شود.
آب 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 1/4 لیوان
رشته فالوده 100 گرم

ادامه مطلب
فالوده شیرازی
فالوده یکی از دسرهای قدیمی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که اصالت آنرا متعلق به شهرهایی مثل شیراز و کرمان می دانند. فالوده به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود و با انواع چاشنی ها مثل آب لیمو ترش ، شربت آلبالو و … سرو می شود.
آب 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 1/4 لیوان
رشته فالوده 100 گرم

ادامه مطلب

طرز تهیه فالوده شیرازی

ادامه مطلب
فالوده یکی از دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود که طرفداران بسیار دارد. این دسر خوشمزه به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود. معروف ترین نوع فالوده متعلق به شهر شیراز است که با نام فالوده شیرازی شناخته می شود.
ادامه مطلب
فصل داغ تابستان، یکی از دسر‌های خنک و خوشمزه‌ای که حالتان را جا خواهد آورد، فالوده شیرازی خانگی است. فالوده شیراز، اصفهان و یزد از معروف‌ترین نوع فالوده‌ها هستند که نوع شیرازی آن با چاشنی‌هایی مثل آب لیمو، عرق نسترن و شربت آلبالو میل می‌شود و از دو نوع دیگر شناخته شده‌تر است. با ما همراه باشید.

مواد لازم
۲۵۰ گرم نشاسته
۲ لیوان آب
یک‌سوم لیوان گلاب
آبلیمو به میزان لازم

ادامه مطلب

طرز تهیه “فالوده هندوانه”
مواد لازم:آب هندوانه:500 میلی لیتر یا 2 پیمانه         شکر:100 گرم         فالوده:500 گرم         پودر ژلاتین:2 قاشق سوپ خوری         عرق نسترن یا آب:یک دوم پیمانهطرز تهیه :برای درست کردن این دسر خوشمزه ابتدا فالوده یخ زده را از فریزر خارج کنید تا به دمای اتاق برسد. حالا آب یا عرق نسترن را در ظرفی بریزید پودر ژلاتین را روی آن بپاشید و روی حرارت غیر مستقیم قرار دهید تا حل شودبعد از این که دانه های ژلاتین خوب حل شد آن را کنار بگذ
آقا ما نذرمونو ادا کردیم
همین امشب، تو مهمونی آبجی مریم، رفتیم دوکیلو بستنی به انضمام یه پاتیل فالوده خریدیم برای ذی القربامون(حضرت آقا گیر داد که فالوده هم بدیم،اعتقاد داشت زشته! بعد هم که من مخالفت کردم قول داد که خودش فالوده رو بخره، الان زده زیر قولش. ینی ترامپ هم به این سرعت زیر حرفش نمیزنه :| )
بستنیش درسته که سه رنگ نبود، ولی جاتون خالی پرخامه بود و خوشمزه (دلتون نخاد یه وخ)
برای اونایی که دنبال حساب و کتابش بودن عرض کنم که دوکیلو بستنی ش
داشتم پست یکی از دوستان میخوندم اتفاق دیروز یادم اومد 
واقعا کار کردن با مردا سخته البته اگه همه مردا مث بابای من باشن دیروز داشتم برنج و خورشت کرفس درست میکردم بابام گف خب حالا منم فالوده گرمک درست میکنم گفتم باشه و به خیال خودم گفتم ایول به این همکاری! 
چون یادم نبود طبق معمول قراره چی بشه. بابا شروع کرد: گرمک کجاس؟
_یخچال
+بشورش
_باشه
+مخلوط کن کجاس؟
_توی کابینت پایینی
+چجوری کار میکنه؟
_(نشونش دادم)
+قاشق بده :| 
_بفرما
آخرشم ته مخلوط کن کندن خ
سیببرای افزایش نشاط و درمان افسردگی روزانه یک پیاله فالوده سیب بخورید؛ ترکیبات فالوده سیبیک عددسیب رنده شده + ۱ قاشق غذاخوری عسل +عرق بیدمشک و گلاب ازهرکدامقبل از مصرف سیب آن را بو کنید؛ بو کردن سیب فشار خون را کاهش می دهد و اعصاب را آرام می کند. مصرف سیب معده را شست و شو می دهد.خوردن ناشتای سیب به رهایی از بیماری های قلب و خلاص شدن از کلسترول و برخی انواع
ادامه مطلب

فالوده یا پالوده از خوردنی‌های ایرانی و از نوع دسر است. پالوده، نوعی دسر یخی ایرانی است که با قرار دادن رشته‌های باریک نشاسته در محلول آب و شکر تهیه می‌شود.
مواد لازم
300 گرم نشاسته گندم مرغوب
800 گرم آب
⅛ قاشق چایخوری جوش شیرین
نمک به مقدار لازم
شهد یخی به مقدار لازم
مواد لازم شهد
500 گرم شکر
250 گرم آب
زعفران به مقدار لازم (به دلخواه)
دستور العمل‌
نشاسته گندم را با یک پیمانه آب حدود 2 ساعت خیس کرده و سپس آب آن را خالی کنید.
کمتر از 1 لیتر اب (
پر تکرار ترین دیالوگ های تیستو در درمانگاه:
  + عزیزم دارو تلخه دیگه. اگر قرار بود خوشمزه باشه بهش نمیگفتن دارو، صداش میکردن فالوده ی زعفرونی.
  + برا مامان خودمم از همین قرص نوشتم، تا حالا که راضی بوده.
  + عفونت با خلط فرق داره. عفونت گلو شبیه کپک روی رب گوجه اس.
  + در نزن.
  + بیا پایین بچه!
  + سرما خوردی دیگه عزیزم! مگه اولین باره سرما میخوری؟
چند وقته دارم به یکسری پدیده های اجتماعی فرهنگی چندسال اخیر که ازشون بدم میاد فکر میکنم یه لیستی از چیزهایی که هیچ وقت به دلم ننشستن
1ماه عسل علیخانی
2سخنرانی های رائفی پور
3الهام چرخنده مخصوصا وقتی سعی میکنه یه فعالیتی انجام بده
4کتاب ملت عشق
5فیلم شهرزاد(وقتی داشت اتهامات این هادی رضوی سازنده فیلم رو میخوند به خواهرم گفتم خاااک ببین پول تو جیب چه مفت خورایی کردی اینقد که اصرار داشتی هر هفته ببینی و حلالم ببینی خوشبختانه خودم اصلا ندیدم الب

سلام به دوستان بی حال و بی انگیزه خودم
یعنی اصلا اهل چالش نیستید !
امیدوارم شب یلدا به همتون حسابی خوش بگذره
و یکی دو روز قبلش حسابی سر حال باشید تا بتونید از شب یلدا لذت ببرید
اگر هم حال و حوصلش رو ندارید که چیزی درست کنید یا تزیین کنید
اصلا مهم نیست
میشه با خریدن چند تا شیرینی یا ژله از ی شیرینی فروشی خوب
از این شب لذت برد
خوب چون استقبال از این چالش بسیار قوی بود
تصمیم گرفتم دستور چند تا ژله و کیک رو اینجا بذارم

من خودم قصد دارم فالوده و ژل

سلام به دوستان بی حال و بی انگیزه خودم
یعنی اصلا اهل چالش نیستید !
امیدوارم شب یلدا به همتون حسابی خوش بگذره
و یکی دو روز قبلش حسابی سر حال باشید تا بتونید از شب یلدا لذت ببرید
اگر هم حال و حوصلش رو ندارید که چیزی درست کنید یا تزیین کنید
اصلا مهم نیست
میشه با خریدن چند تا شیرینی یا ژله از ی شیرینی فروشی خوب
از این شب لذت برد
خوب چون استقبال از این چالش بسیار قوی بود
تصمیم گرفتم دستور چند تا ژله و کیک رو اینجا بذارم

من خودم قصد دارم فالوده و ژل
۱. یه شیرازی دو تا خوراکی رو نباید جز تو شیراز، جای دیگه‌ای بخوره! فالوده و آش سبزی!
۲. برایان تریسی تو یکی از کتاباش گفته بود که ماشینتون رو به دانشکده کسب علم تبدیل کنید. کتابای صوتی و سخنرانی و ... گوش کنید. به نظرم فکر خوبیه، شمام استفاده کنید :)
۳. بی‌نهایت منتظرم برسم خونه و این یه عالمه فکری که تو سرم‌ه رو عملی کنم!
۴. چرا آدما معمولا متوجه رفتارای خودشون نیستن؟؟ آدمایی که هزارتا انتقاد از دیگران دارن و هر هزارتا رو توی رفتار و اخلاق خودش
سفر به کرمان و معرفی جاذبه های گردشگری دیدنی

سفر به کرمان و معرفی جاذبه های گردشگری دیدنی 
کرمان شهری هست که آثار باستانی زیادی را در خود دارد، همین طور باغ های زیبای از دوران قبل در این شهر خود نمایی می کنند. مسئولان کرمان درصددند تا گردشگری استان را رونق دهند و از هر فرصتی برای معرفی جاذبه‌های آن بهره گیری شود اما فعالان گردشگری می گویند شهر کرمان هتل مفید کم دارد.
کرمانی‌ها زمانی در کوچه و خیابان شهرهای خود گردشگران زیادی را می
یه سینی بهارنارنج آورده می گه تمیزشون کن می خوام عرق بهارنارنج بگیرم. یه مشت برمی دارم، بو می کنم و می گم بوی شمال پارسالو می ده. بوی سفر با هما و سمانه اینا.
اون روز که درس حواس پنجگانه رو می دادم گفتم قشر مخ اونجاییه که می تونه عطرهای مختلفو تشخیص بده. در واقع عطرها، آدما رو فرو می کنن تو مغزمون.
هنوز وقتی سوار یه ماشین نو میشم یه شخص خاص تو ذهنم پررنگ میشه.
بوی عطر نقل منو یاد عمو میندازه.
بوی فالوده یاد باباجون.
و بوی نون داغ یاد بابا.
حتی گاهی
حتماً یادتان هست که این‎جا شهر بهارنارنج است. پس عرق بهارنارنج را هرگز از دست ندهید.

اگر برای بازارگردی دل‎تان پر ‎می‎زند، آن هم در بازاری منحصربه‌فرد مثل بازار وکیل شیراز، کوله‎بار سفرتان را ببندید و بیایید همراه صفحه گردشگری مجله دلتا به این بازار دیدنی، اصلی‎ترین جاذبه گردشگری شیراز و از مشهورترین بازارهای سنتی ایران، سربزنیم. فارس و شیراز و بازار وکیل و فالوده شیرازی همه منتظر هستند.

یک‌راست به سوی اصل مطلب
بازار وکیل ش
تاریخچه درمورد گیاه تخم شربتی
تخم شربتی گیاهی خودرو و یک‌ ساله از خانواده نعناعیان و شبیه به ریحان ولی با برگ‌ها و تخم‌ های ریزتر می باشد. این گیاه بومی آمریکای مرکزی بوده به نحوی که آزتک‌ها (یکی از تمدن‌های آمریکایی) از این دانه های بسیار مقوی، به عنوان غذایی اصلی استفاده می کردند؛ اما بذر آن مانند ذرت به دیگر نقاط جهان نیز برده شده است. گرچه خود گیاه کاربرد تزئینی دارد، اما عمدتا این گیاه را برای مصرف تخم آن می‌کارند. این گیاه در اوا
چای ماده مهمی است که عده ای از مردم آن را دم می‌کند و گاهی عده‌ای دیگر آن را می نوشند نوشیدن هر ماده جایز نیست و احتیاط بر فعل آن است گویا افعال ما مانند اعمال ماست پس برای بهبود وضع کلیه بیماران تالاسمی بهتر است چای را با فالوده بخوریم البته پرخوری ماده ایست بسیار مفید و ما همیشه به فکر فایده فواید خود خواهیم بود البته کار بسیار بدی است که کاربرد مشتقات چای حذف شده و ما از این بابت مورد عنایت گرفته شده ایم ای کاش جذر را آموخته بودم تا دیگر مش
چای ماده مهمی است که عده ای از مردم آن را دم می‌کند و گاهی عده‌ای دیگر آن را می نوشند نوشیدن هر ماده جایز نیست و احتیاط بر فعل آن است گویا افعال ما مانند اعمال ماست پس برای بهبود وضع کلیه بیماران تالاسمی بهتر است چای را با فالوده بخوریم البته پرخوری ماده ایست بسیار مفید و ما همیشه به فکر فایده فواید خود خواهیم بود البته کار بسیار بدی است که کاربرد مشتقات چای حذف شده و ما از این بابت مورد عنایت گرفته شده ایم ای کاش جذر را آموخته بودم تا دیگر مش
با استناد به اعلام اداره کل امور مالیاتی یزد؛ لیست مشاغل مشمول نصب و راه اندازی سامانه صندوق فروش به شرح ذیل به اطلاع میرسد؛
تالار پذیرایی، رستوران، چلوکبابی، اغذیه فروشی، فست فود، سفره خانه‌های سنتی و کافی شاپ‌ها، کترینگ‌ها و تهیه غذا، قهوه خانه، سالن غذا خوری و باغ تالارها، باغ سرا، طباخی، آش و حلیم پزی، جگرکی، کته کبابی، بریانی فروشی و مشاغل مشابه
مراکز اقامتی از قبیل هتل، هتل آپارتمان، مهمان پذیر، مهمان سرا، مسافر خانه، باغ ویلا، ا
هیچ وقت عاشق تابستان نبوده‌ام، نه تنها عاشق که هیچ‌گاه دوست‌دارش هم نبوده‌ام، تابستان برای من یعنی ظهرهای گرم و سوزان مرداد و شهریور، عصرهای حبس شده در خانه از ترس شرجی نفس‌گیر، سیلی‌های بی‌رحمانه‌ی تَش‌باد بر گونه‌های سرخ تیر، خلوت زود هنگام رخنه کرده‌‌ی اوایل ظهر در دل شهر، تنهایی هراس انگیز و تشنگی عابر خسته در کوچه‌ پس‌کوچه‌های سوزان، فریاد‌های گم‌شده در صدای کولر، شرشر عرق کارگر خسته‌ی نشسته در سایه‌ و هجوم وحشیانه‌ی با
نباید از مریضی نوزاد و افراد فرار کرد وبرا خیلی هاش راهکار هست 
مثلا #سرخک #آبله #اوریون مخملک حجامت قبل تب تمومش میکنه و ایمنی کامل میده 
اما واکسن که شبه میکروب هست ممکنه در اینده دوباره بروز پیدا کنه 
۲- سیتم #ایمنی مادر 
مثلا بادکش کمر مادر
حجامت و...
۳- خوردن مرتب سوپ ها و فالوده سیب سوپ سرماخوردگی و...
۴-  اجازه ب نوزاد بدیم مرحله دهنیش را درست رد کنه و دائم دستش را نشوریم 
۵-بازی در خاک 
۶- حجامت مرتب جاهای مختلف بدن و نذاشتن عسل و مواد ضد عف
سلامی به خوشی های کودکانه
امروز 24 تیرماه 98 روز دوشنبه است. دیروز ولادت حضرت رضا (ع) بود.
دیشب خونه کمیل دعوت بودیم . به همراه بابا .
طاها جون خیلی پسر خوب و آرامی بودی بابایی. دوست داشتی با وسایل دکوری و پارچ شیشه ای بازی کنی . با اینکه روی عسلی مبلمان گذاشته بود ولی چون اجازه ندادم دست نزدی . یاد گرفتی وقتی چیزی نباید دست بزنی ، دست کوچکت را مشت می کنی و با انگشت اشاره ی باز شده دستت را تکان میدی و خودت را قانع می کنی که دست نزنی. البته این رفتار در
پیش غذاها
برنج، پلو
کباب و کوکو
خورشت و خوراک
تنقلات و چاشنی ها

آش ساده
عدس پلو
کباب ترش با مرغ
خورشت بادمجان
فالوده

آش رشته
ماش پلو
جوجه کباب
خورشت کدو سبز
ژله

سوپ رشته فرنگی
کته پلو (سرد و معتدل)
کباب برگ گوساله
خورشت آلو اسفناج
نسکافه

آش اوماج
زرشک پلو
ادامه مطلب
یک. همیشه فکر می کردم عاشق سفر کردن های یهویی ام. اینجوری که مثلا یه روز ابری پاییزی بگن پایه ای بریم شمال و من چنان از این پیشنهاد ذوق کنم که در وصف نگنجه! ولی الان که داشتم به مریم می گفتم کجا بره، چیکار کنه، چی رو کجا بخره، فالوده کجا بخوره، کدوم جاهای دیدنی نزدیک به همن باهم بذارن تو برنامه، چه ساعتی کجا برن بهتره، کجا چه لباسی بپوشه عکساش قشنگ تر میشه و خیلی چیزای دیگه، به این نتیجه رسیدم یه من درون منظم تو وجودم دارم که بدون اینکه خودم متو
نه به اسم شهر مورد نظر اشاره می کنم نه به نام نامزدهایش. خودشان یا اطرافیانشان به طور معمول وبلاگ را چک می کنند و مطالبش را مرور می نمایند و متوجه منظورم خواهند شد.
حرف حساب این است جوری با هم رقابت کنید که بعد از انتخابات رویتان بشود در چشم هم نگاه کنید. اسلام فقط برای دعای کمیل و نماز جماعت و سینه زنی نیست. باید بتوانیم اخلاق اسلامی را در رفتار خود نیز پیاده کنیم. این همه سیاه نمایی و تخریب یکدیگر آنهم در رقابتی درون خانوادگی بین کاندیداهایی
یک متخصص طب سنتی به روزه‌دارانی که دچار ضعف در روزهای پایانی ماه مبارک شده‌اند هفت غذای مقوی را که به سادگی می‌توان در خانه آماده کرد معرفی و توصیه کرد.رضا منتظر، متخصص طب سنتی، درباره اینکه در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان چگونه می‌توان ضعف روزهای گذشته را جبران کرد و توانایی بدن را برای حفظ روزه تا پایان ماه مبارک افزایش داد گفت: احساس ضعف نسبی با توجه به طولانی بودن ساعات روزه داری طبیعی است و با استراحت رفع می‌شود. اگر احساس ضعف خیلی
پیش غذاها
برنج، پلو
کباب و کوکو
خورشت و خوراک
تنقلات و چاشنی ها

آش ساده
عدس پلو
کباب ترش با مرغ
خورشت بادمجان
فالوده

آش رشته
ماش پلو
جوجه کباب
خورشت کدو سبز
ژله

سوپ رشته فرنگی
کته پلو (سرد و معتدل)
کباب برگ گوساله
خورشت آلو اسفناج
نسکافه

آش اوماج
زرشک پلو
کباب کوبیده گوساله
خورشت بامیه
شاهدانه

آش دوغ
آلبالو پلو
کباب ترکی گوساله
خورشت ریواس
برنجک

آش آبغوره
لوبیا پلو
کوکو لوبیا سبز
خورشت میرزا قاسمی
برگه هلو

آش گوجه
استانبولی پلو
کوکو سیب
کتاب گل سنگ: داستان جوانی که متفاوت از هم سن و سال هایش دست به کارهای سخت و هیجان آور می زند…
کتاب گل سنگ : سید هاشم حسینی
معرفی:
نوجوانی و جوانی یعنی شور و هیجان، نوجوان­ها و جوان­ها دوست دارند متفاوت از دیگران خودی نشان بدهند. این رمان داستان جوانی است که متفاوت از هم سن و سالهایش دست به کارهای سخت و هیجان ­آورمی­ زند...
خلاصه کتاب:
داستان جوانی است که در بازار تهران همراه بازاریان با شاه مبارزه می­کند. ساواک یکی از نیروهایش را به داخل بازار ن
با استفاده از گیاه تخم شربتی می توانید با مواد طبیعی و گیاهی و بدون هر گونه افزودنی های شیمیایی، موهای خود را تقویت کنید  و به آن ها طراوات و شادابی ببخشید .
گیاه تخم شربتی مواد معدنی بسیار مغذی را همراه دارد ، در مقاله درمان بیماری های معده با تخم شربتی  با خواص بیشمار تخم شربتی آشنا شدیم در این مقاله سعی نموده ایم خواص تخم شربتی را در درمان بیماری ها و مشکلات پوست و مو بررسی کنیم و در ابتدا ترکیبات و ویتامین های  آن را معرفی می نماییم .
پس از
خب بر خلاف خیلی از دوستان که میگفتن نوشتن در این باره براشون سخت بوده؛ باید بگم که من به شدت به آینده فکر میکنم. 
قطعا که این خواسته و طرز تفکر من توی این سن هست و به مرور زمان عوض میشه و به تکامل میرسه. اما همین حالا هم به اندازه ی کافی برام مهم و جذاب هست. :)
بقچه ی بیست سال دیگه یه انسان کاملا مستقله. از همه نظر و در همه جهات. مشاور حقوقی خیلی از شرکت های مطرح هست و توی اوقات فراغتش ویراستار یه نشریه س. دو سه سال هست که از سفر و دور دنیاس برگشته و د
شکر پلو یکی از انواع پلو ایرانی است.
شکر پلو یکی از غذاهای ایرانی و متعلق به شیراز است. شیرازی ها این پلو را با خورشت قیمه و سالاد شیرازی مصرف می‌کنند. البته در صورت تمایل می‌توان این غذا را با انواع گوشت هم سرو کرد. اگر دوستدار غذاهای شیرین هستید، حتما شکر پلو را امتحان کنید.
برای آشنایی با طرز تهیه شکر پلو که یکی از پر طرفدار ترین غذاهای شیرازی است، با مجله دلتا همراه باشید.
مواد لازم تهیه شکر پلو :
برنج: ۴ پیمانه
شکر: ۲ پیمانه
آب: ۲ لیوان
گ
قسمت اول را بخوان قسمت 67
بعد از خرید های من و خرید های خیلی جزئی غفاری، فالوده شیرازی هم خوردیم و حوالی ساعت دو ظهر بود که به استراحتگاه برگشتیم.
ساعت پنج بعدظهر تایم پرواز بود.
و ... پرواز خوبی بود.
به تهران برگشتیم...
به سینا زنگ زده بود و در راهروی انتظار او را دیدم. دستم را برایش تکان دادم.
قبل از جدا شدن از اکیپ مان به هم دیگر قول دادیم که یک برنامه ای بچینیم و همدیگر را ببینیم.
از زحمات اقای شاکری و همسرش تشکر، و با بقیه بچه ها هم خداحافظی کرد
کاچی یکی از دسر های ایرانی است که از نظر مزه شباهت زیادی به حلوا دارد.
کاچی یکی از انواع دسر و بسیار پر انرژی و مناسب روز های سرد سال است. طرز تهیه کاچی ساده است، ولی کمی حوصله و دقت می‌خواهد. برای درست کردن خوب و مطلوب این دسر ایرانی و سنتی، حتماً مقدار مناسب مواد را رعایت کنید.
مواد لازم :
آرد: یک پیمانه
شکر: ۲ پیمانه
آب: 6 پیمانه
زعفران دم کرده: 3 قاشق چای‌خوری
کره: 400 گرم
گلاب: نصف پیمانه
پودرهل: نصف قاشق مرباخوری
بادام، دارچین و پودرپسته برای
1: یک آقا روح الله داریم که سگرمه هایش دائم توی هم است. کار این آقا روح الله مشت کردن دست و مبارزه با همه چیز است!. این تصویر را توی تظاهرات های اول انقلاب و  بعدا روی دیوارهایی که شعارهای ضد امریکایی دارد بیشتر می بینیم. 
2: یک تصویر امام خمینی داریم که پشت به دیوار نشسته و جلویش کمی کتاب تلنبار شده با عینک دسته کائوچویی و  دقتی بسیار درحال مطالعه است. این تصویری بسیار آشنا برای دیوار کتابخانه هاست!
3: یک تصویر بنیانگذار انقلاب اسلامی داریم که هم
شرب زعفران یک شربت خوشمزه و پر خاصیت و اصیل ایرانی است. که نوشیدن این شربت در فصل تابستان بسیار پر طرفدار و دلپذیر است و یک پذیرایی مناسب با مجالس شما خواهد بود. یکی از نکات مهم در تهیه شربت گلاب زعفران یا شربت زعفران دانستن طرز تهیه شربت زعفران اصیل ایرانی است.
در روزهای گرم تابستان به دلیل تعریق زیاد و از دست دادن آب بدن بجاست که از شربت هایی با طبع مناسب این فصل استفاده کنید که علاوه بر رفع کمبود آب بدن خواص مفید دیگری نیز داشته باشد. شربت زع
شرب زعفران یک شربت خوشمزه و پر خاصیت و اصیل ایرانی است. که نوشیدن این شربت در فصل تابستان بسیار پر طرفدار و دلپذیر است و یک پذیرایی مناسب با مجالس شما خواهد بود. یکی از نکات مهم در تهیه شربت گلاب زعفران یا شربت زعفران دانستن طرز تهیه شربت زعفران اصیل ایرانی است.
در روزهای گرم تابستان به دلیل تعریق زیاد و از دست دادن آب بدن بجاست که از شربت هایی با طبع مناسب این فصل استفاده کنید که علاوه بر رفع کمبود آب بدن خواص مفید دیگری نیز داشته باشد. شربت زع
کاخ اردشیر بابکان 1800 سال قدمت دارد.
فکرش را بکنید، از در خانه‌ پای‌تان را بیرون بگذارید و جلوی خانه، یک دریاچه کوچک و کلی سرسبزی و درخت ببینید! این موقعیت کاخ اردشیر در فیروزآباد فارس است و روزگاری، ساکنان کاخ همین تصویر را هر روز جلوی محل زندگی خودشان می‌دیدند. کاخ اردشیر کاخی 1800 ساله است که به تازگی به همراه چند اثر دیگر در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده. با مجله پیام دلتا همراه باشید تا با هم به کاخ اردشیر بابکان سفر کنیم.

کاخ ا
اعضای تور فَم‌تریپ به شیراز رسیده‌اند و من با عطشی وصف‌نشدنی هر روز عکس‌ها و ویدیوهایشان را دنبال می‌کنم. هرگوشه از شیراز که پا می‌گذارند خودم را تصور می‌کنم و خاطره‌ای به ذهنم متبادر می‌شود. با خودم فکر می‌کنم که چقدر این شهر را دوست دارم! دلم می‌خواهد حالا در خنکای پاییز آنجا بودم و حجره به حجره بازار وکیل و سرای مشیر را قدم می زدم.
شهریور امسال شد پانزده سال که این شهر را ترک کرده‌ام. پانزده سالی که هر سال حداقل یکبار به شیراز سر زده

دسر (فرانسوی: Dessert) که در فرهنگ‌های آشپزی کشورهای سراسر جهان (گاهی به آن پی‌غذا یا پس غذا نیز می‌گویند) که معمولاً در پایان یک وعدهٔ غذایی مصرف می‌شود- به‌طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می‌باشد. دسرهای مشترک غربی عبارت ان از: " کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، فالوده، پودینگ، ماست، بیسکویت، شیرینی، پای‌ها و آبنبات‌ها " تنوع دسرها را می‌توان در سراسر جهان یافت. در این مطلب طرز تهیه 3 دسر خوشمزه را به شما آموزش می‌دهیم. 

طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز استفاده از گوشتکوب برقی بوش چگونه است و  چه کارایی های گوشتکوب برقی بوش دارد؟ باید گفت که گوشتکوب برقی بوش برای پوره کردن هر ماده غذایی که بافت نرم داشته باشد قابل استفاده است. با یادگیری طرز استفاده از گوشتکوب برقی بوش می توانید بسیاری از کار های روزمره خود در آشپزخانه را ساده تر انجام دهید. گوشتکوب برقی بوش به گونه ای است که از ان حتی برای درست کردن فالوده طالبی و شیر موز نیز می توانید استفاده کنید.
چرا گوشتکوب برقی بوش ؟
امروزه بسی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
در حقیقت دانه‌های گیاه ریحان کوهی است که به علت داشتن ترکیبات لعاب‌دار
به صورت محلول در آب (شربت) استفاده می‌شود. لعاب این دانه‌ها پس از جذب آب
به صورت ژله‌ای درمی‌آید که می‌تواند برای رفع عطش مورد استفاده قرار
گیرد. تخم شربتی خواص زیادی دارد و این‌گونه نیست که فقط برای فصل گرما
توصیه شود.نام‌های دیگر این گیاه: بادروج، تره خراسانی، اوقیمن، حوک،
بورنگ، صریرا و بادروج ابیض می‌باشد.در این مطلب از سایت علم سرا
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
خواص تخم شربتی

تخم شربتی
فالوذج نوعی حلوا است که از روغن زرد، آرد، آب، عسل و زعفران ساخته می‌شود.
فالوذج شبیه همان فالوده‌ی امروزی است که البته به شکل حلوا است و به شکل بستنی نیست. در کشورهای عربی زیاد مصرف می‌کنند که معادل آن «فالوته» است. امروزه بیشتر  نشاسته و بادام و رشته فرنگی داخل آن می‌ریزند که مناسب نیست.

✅ مواد لازم:
▫️آرد گندم کامل                   ۱ پیمانه
▫️روغن زرد گاوی         ۱۰۰ تا ۱۵۰ گرم
▫️عسل                              1 پیمانه
▫️پودر زعفران     
بی‌حوصله لم داده بودم روی صندلی‌های سفت و چوبی کلاس و تظاهر می‌کردم که دارم به لکچر در مورد Conversational Agents گوش می‌دهم در حالی که ذهنم پیش تعطیلات عیدی بود که قرار نیست به ایران بیایم و دلم پر از حس عجیب بود. یک دفعه چشمم در اسلاید روبه‌رو به کلمه‌ی Shiraz افتاد. مثال ارائه‌دهنده درمورد کاربری بود که از bot درخواست پیشنهاد رستوران کرده بود و یکی از دو پیشنهاد bot رستورانی بود به نام Shiraz. کلمه را ۳ بار خواندم و احساس کردم چقدر ذهنم از این کلمه خالیست.
چه چیز لذت‌بخش‌تر از اینکه پس از بازگشت به خانه یادگارهایی با خود به همراه بیاوریم و با دیدن‌شان در گوشه و کنار خانه‌مان یاد خوش سفر را در خاطرمان زنده کنیم. در این مطلب مجله گردشگری سفرزون قصد داریم از سوغات‌های یکی از جذاب‌ترین شهرهای ایران برایتان بگوییم، سوغات کرمان که خیلی هم متنوع و هیجان‌انگیز است و طیفی است از خوشمزه‌جات تا صنایع دستی زیبا و خاص. اگر دوست دارید درباره‌های سوغاتی‌های این شهر زیبای کویری بدانید با ما همراه شوی
تهیۀ شربت آلبالو در تابستان بین ایرانی‌ها متداول است و اکثر خانواده‌ها آن را به صورت خانگی درست می‌کنند.

با فرا رسیدن فصل تابستان، بازار انواع شربت و آب‌میوه حسابی داغ می‌شود. آلبالو یکی از محبوب‌ترین میوه‌های این فصل است و برای خیلی از افراد، تابستان یادآور مربا و شربت آلبالو است. اگر شربت آلبالو را با آلبالوی اول فصل که هنوز خیلی رسیده نیست درست کنیم، رنگ آن سرخ تند و مزه‌اش قدری ترش می‌شود. اما اگر با آلبالوی رسیده درست کنیم، ر
از فروردین ماه تا الان خیلی گذشته .. پیش خودم که فکر میکنم انگار همین دیروز بود که اومدم نوشتم .. ولی واقعا سه ماه گذشت ...
دخترم رو بردم دکتر و خدا شکر شماره چشمش تغییر نکرده بود قرار شد دوباره مهرماه ببرمش چشم پزشک ...
خودم هم چشم هام و معیانه کرد و عینک گرفتم .. البته برای مطالعه و TV و سیستم هست ...
بعد از کلی تحقیق و تفحص .. بالاخره تصمیم گرفتم دخترم و بنویسم همون پیش دیبستانی مهدش.. هم با خاله هاش آشناس.. هم خیلی زوده فعلا توی محیط مدرسه قرار بگیره و
بلندترین سروناز باغ ارم، 35 متر طول دارد. عجب معشوقه بلندبالای دلبری!

باغ ارم یکی از دوست داشتنی‌ترین دیدنی‌های شیراز است. این باغ از زیباترین دیدنی‌های ایران هم به شمار می‌رود و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در همه سایت‌های جهانی گردشگری یا پوستر تورهای ایران، تصویری از این باغ دوست داشتنی قرار دارد. این باغ به داشتن سرونازهایش معروف است. با مجله گردشگری دلتا همراه باشید تا سیر و سیاحتی در باغ رویایی ارم داشته باشیم.
مسجد نصیرالملک یکی از محبوب‌ترین جاهای دیدنی ایران برای خارجی‌هاست.

مسجد نصیرالملک، با معماریِ خیره کننده و رنگین  به زیباترین جای دیدنی ایران معروف شده است. این را ما نمی‌گوییم. گردشگرانی که به ایران سفر کرده‌اند و دیدنی‌های ایران را دیده‌اند، در نظرسنجی‌ها گفته‌اند.
مسجد نصیرالملک به مسجد صورتیِ ایران معروف شده است. این مسجد از زیباترین دیدنی‌های ایران و البته شیراز، شهر خوب بهارنارنج‌ها است. نصیرالملک مسجدی است که شاهکار مع
شش صبح بیدار شدیم. خوب خوابیده بودم. بچه ها میگفتند با پیمان خُر و پُف میکردید. محتمل بود چرا که کیسه خواب بالش ندارد. ارتفاع سر که به هم بخورد خر و پف محتمل است. فقط یه لبخند تحویلشان دادم و از تکنیک اغراق استفاده کردم گفته حالا خوبه ، بعضی شبها تو خواب آواز هم میخوانم و بعد از اتاق زدم بیرون. دستشویی مسجد در حال بازسازی و توسعه بود بعد  مسواک زدن سرم را هم توی روشویی دلباز مسجد شستم. سرمای اباده زیر صفر بود و آب جوی ها یخ زده بود لباس پوشیدیم و و
ده ساعت اعجاب انگیز و جادویی را در تنگه رغز تجربه کنید. شاید منحصر به فردترین تجربه زندگی‌تان!

تنگه رغز ، عروس تنگه‌های ایران را اگر هنوز ندیده‌اید بدانید ضرر کرده‌اید. اگر همین امروز تصمیم نگیرید به تنگه رغز بروید، شک نداشته باشید بزرگ‌ترین حسرت زندگی‌تان را خواهید داشت. تنگه رغز یکی از بهترین مناطق برای سفر و تفریح و طبیعت گردی، مخصوصا در اوج گرمای تابستان است. جایی که حتی در خواب و رویا هم ندیده‌اید. جایی شبیه به جلوه‌های ویژه فی

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها